BLAGOSLOV KAPELICE SV. VIDA

V nedeljo, 23. 6. 2019, na dan farnega žegnanja, se je po 10. maši odvila blagoslovitev obnovljene kapelice, posvečene sv. Vidu, zavetniku šentviške župnije. Kapelico je blagoslovil župnik Izidor Grošelj ob ubranem petju Šentviških slavčkov.

Kapelico so obnovili  dobrotniki, v spoštovanju do prednikov in priprošnji sv. Vidu za srečo sedanjih in prihodnjih rodov.

Kljub dežju se je blagoslova udeležilo lepo število faranov. Razpeti dežniki in mokri čevlji pa niso zmanjšali slovesnosti blagoslova.

Okoliški farani so po končanem blagoslovu v bližnjem Gasilskem domu za vse navzoče pripravili prijetno druženje in pogostitev.

Hvala dobrotnikom, ki so poskrbeli za obnovitev kapelice, ki bo še dolgo okras in ponos kraja in hvala okoliškim faranom za pogostitev.