VABILO NA DIAKONSKO POSVEČENJE 25. JUNIJA 2019

Letošnje diakonsko posvečenje za Ljubljansko nadškofijo bo v naši župniji v torek 25. junija ob 10. uri.

G. nadškof, msgr. Stanislav Zore bo v diakone posvetil 5 škofijskih bogoslovcev:

• Mateja Rusa, iz naše župnije;
  • Anžeta Cunka, iz župnije Kranj-Kokrica;
  • Martina Lebana, iz župnije Jesenice;
  • Tilna Oberwlder Zupanca, iz župnije Jarše;
  • Janeza Potiska, iz župnije Dol pri Ljubljani.

Posvečeni bodo tudi:

• lazarist, Rok Vinko Žlender iz župnije Maribor – sv. Marija in
  • dva stalna diakona: Boštjana Koprivca iz župnije Vrhnika in Ivana Bizjaka iz župnije Šmartno pod Šmarno goro.

Po slovesnosti bo pogostitev za vse. To bo naš letošnji farni dan.

Da se nam pridružite, vas vabimo z besedami našega Mateja, s katerimi nas je nagovoril pri nedeljski maši:

“Minilo je pet let, odkar sem vstopil v bogoslovno semenišče, kjer sem prejel in poglabljal odgovor na Božji klic, da postanem duhovnik.

In sedaj je prišel trenutek, ko bom lahko v prvi stopnji svetega reda, se pravi z diakonskim posvečenjem potrdil Gospodu svoj da. O pomenu diakonske službe si lahko, če si še niste, preberete v rednih mesečnih oznanilih.

Seveda pa ta trenutek odločitve, želim deliti tudi z vami – župljani župnije Šentvid pri Stični. Zato vas skupaj s sošolci – Anžetom, Martinom, Tilnom in Rokom vabim, da se udeležite posvečenja, ki bo 25. junija ob 10. uri v naši župnijski cerkvi, zatem pa še na skupnem druženju pred župniščem.

Naj bo naše skupno praznovanje ob posvečenju tudi priložnost, da se izkažemo gostoljubne pred gosti, ki bodo prišli, in vsak naj na svoj način prispeva h gradnji našega občestva.”