ZATE MARIJA

V cerkvici Marije Snežne v Velikih Pecah smo se letos vsak večer zbirali k šmarnicam.

Ni skrivnost, da do Marije čutimo posebno naklonjenost tudi zato, ker je naša soseska posvečena Njej, ki je Mati vseh nas. In verjetno so nas prav zato še toliko bolj nagovarjale letošnje šmarnice z naslovom Čudež na Skalnici.  Napeta, ganljiva in prisrčna zgodba je opisovala Marijino prikazanje na Sveti Gori, gradnjo tamkajšnjega svetišča in življenje pastirice Urške, ki se ji je Marija prikazala. Otroci in odrasli smo komaj čakali na večer, ko smo ob prepevanju Marijinih pesmi, poslušanju šmarnic, litanijah Matere Božje in molitvi v čast svetniškemu kandidatu Antonu Vovku vsaj malo ustavili vihravo hitenje časa in začutili toplino Marijinega zavetja.

Pesem, ki nam je bila v tem maju še posebej pri srcu pravi takole: Zate Marija, nagelj je in rožmarin, za ljubezen in spomin. V hvaležnosti za vero in v ljubezni do vsega, kar nam daje dobri Bog, smo se poslovili od šmarnic in morda nam uspe letos v naši cerkvici prebirati tudi junijske vrtnice…

Dragica ŠTEH