Duhovni pomočnik

Janez Zaletel

Gospod Janez Zaletel se je rodil 17. 04.1948 v Šentpavlu v župniji Šentvid pri Stični. Po končani osnovni šoli v Šentvidu se je vpisal v malo semenišče in gimnazijo v Vipavi, nato se je odločil za redovno življenje v skupnosti salezijancev, kateri so ga poslali na študij gimnazije na Reko. Po končani gimnaziji se je vpisal na Teološko fakulteto v Ljubljani. Med pripravo za redovno življenje je nekaj časa preživel tudi v Italiji. Mašniško posvečenje je prejel 29.06. 1976 v Ljubljani. Služboval je na več postojankah, ki jih vodijo salezijanci. Nato je stopil iz salezijanske družbe in postal škofijski duhovnik. Nastopil je službo v Hotiču, nato v Veliki Štangi in Jančah. Novo službeno mesto je bil Kopanj in letos avgusta je bil imenovan za duhovnega pomočnika v našo župnijo. Z dekretom je bil  nastavljen v mežnariji, kjer je prej stanoval gospod Jože Koželj.