10. TRADICIONALNI DOBRODELNI KONCERT »ODPRI SRCE IN OČI«

Župnijska Karitas Šentvid pri Stični je v soboto, 8. aprila 2017, organizirala že 10. tradicionalni dobrodelni koncert »Odpri srce in oči«. Pričetek koncerta je bil ob 19.30 uri, v dvorani Župnijskega doma.

Goste je nagovoril župnik Izidor Grošelj, nato je sledilo poročilo, ki je predstavilo bogato in prepotrebno delo Karitasa v minulem letu.

Preko celotnega programa smo prisluhnili ubranemu petju domačih pevskih zborov:

• Moškemu pevskemu zboru Vidovo z zborovodjem Urbanom Tozonom,
  • Ženskemu pevskemu zboru Vidovo z zborovodjem Urbanom Tozonom,
  • Mladinskemu pevskemu zboru Župnije Šentvid pod vodenjem Katje Žinger,
  • Moškemu pevskemu zboru Prijatelji z zborovodjem Robertom Markovičem in s spremljavo citrarke Eve Medved,
  • Društvu upokojencev Sončni žarek z zborovodjem Stanetom Fuxom,
  • Šentviškim slavčkom z zborovodjo Tanjo Tomažič Kastelic in
  • Moškemu pevskemu zboru Dob ob vodenju in klavirski spremljavi Urške Petek.

Na harmoniko so igrali Jan Verbič, Matic Hribar in Andraž Mostar.

Folklorna skupina Vidovo je zaplesala venček ljudskih plesov, na koncu pa so vsi pevski zbori skupaj z občinstvom zapeli pesem Prav lepa je Šentviška fara.

Vsi sodelujoči so dokazali, da z radostjo in trdim delom bogatijo svoje talente, katerih sadove smo gledalci z velikim veseljem spremljali.

Program sta povezovali Mojca in Jožica, ki sta nas seznanjali z zgodovino šentviške fare, z zgodovino župnijske in podružničnih cerkva in z življenjem svetnikov, ki so jim cerkve posvečene.

Denarna sredstva zbrana na koncertu bodo namenjena potrebam Župnijske karitas.

Naj Bog poplača vašo dobroto!

Fotografije s koncerta, si lahko ogledate v GALERIJI.

Besedilo: Jožica J.

Foto: Tadej STRAH