Starejši pevski zbor

 

Starejši cerkveni pevski zbor deluje v naši župniji že preko 60 let. Njegova dolgoletna voditeljica je bila Mari Bavdež, ki je zbor začela poučevati leta 1951 in ga imela pod svojim okriljem kar do leta 2003, to je kar 52 let. Pošle so ji moči in je zato svoje mesto prepustila mlajšim. Vodenje zbora je z veseljem prevzela Tanja Tomažič Kastelic. Prepevamo vsako nedeljo pri prvi maši, pa tudi ob slovesu od pokojnih in se radi udeležujemo raznih koncertov v naši župniji in dekaniji. Vsa leta nam ni težko prihajati na vaje, tudi ob hladnih zimskih večerih ne, saj si imamo zelo veliko povedati, radi pokramljamo in tudi nazdravimo. Radi prihajamo k jutranji nedeljski maši in veselo prepevamo Mariji v čast, Bogu in Ceciliji v zahvalo za naše ubrane glasove. Želimo si, da bi nam naše zdravje nekaj časa še služilo in da bi še nadaljevali našo pevsko kariero. Bog nam bo zagotovo dal svoje plačilo v nebesih. Pregovor namreč pravi: kdor poje, trikrat moli.