MVM

Na MVMju v soboto, 9. svečana, smo si pogledali film zgodbe iz Narnije. Na vrhuncu filma se lev Aslan žrtvuje namesto izdajalca. Zgodbo smo navezali na svetopisemski odlomek o Jezusovi smrti. Pogovarjali smo se o tem, kaj vse nam Bog daje in zagotavlja. Potem smo izdelali »zahvalo« v obliki križa, ki smo ga okrasili s papirnatimi rožami. Na kroge smo napisali zahvale Bogu in jih pritrdili na križ. Križ sedaj stoji v cerkvi pri ambonu in nas opominja, kolikokrat se pozabimo zahvaliti.

Pridružite se našim prošnjam in molitvi in se tudi vi v tem postnem času Bogu večkrat zahvalite za vse dobro, pa tudi za preizkušnje.
Ali pa bi morali vsi  premislili tudi o tem, da je morda lepa zahvala lahko tudi iskrena spoved in globoko kesanje? Saj nam je Bog vendar za tako majhno »protiuslugo« pripravljen toliko odpustiti.

Na zapisih na našem križu vam ponujamo nekaj prebliskov.

MVM-jevci , ki se v župnišču zbiramo ob 9.30 vsako drugo soboto. Nas boste kdaj obiskali in videli, kako lepo se imamo?

Slike MVM – September 2013

Slike: Monika Primc