>> Odpri oči in srce <<

Župnijska Karitas je v soboto, 24. novembra 2012, organizirala tradicionalni dobrodelni koncert »Odpri srce in oči«.

Pridružilo se nam je lepo število ljudi, ki so prisluhnili ubranemu petju pevskih zborov iz naše župnije. Pod skrbnim vodstvom zborovodij – Tanje Tomažič Kastelic, Simone Zvonar, Staneta Fuxa, Mateja Vovka in Roberta Markoviča –  so zapeli zbori: Sončni žarek – Društvo upokojencev Šentvid pri Stični, Otroški pevski zbor, Vokalna skupina Šentviški slavčki, Mešani cerkveni zbor, Moški pevski zbor Dob, Moški pevski zbor Prijatelji in  Dekliški zbor. Matej Vovk nas je obogatil še s Schubertovo  Ave Marijo.

Iz  miniaturnih zvonov so izvabljali melodije mladi pritrkovalci iz Doba – Matej, David in Jaka; nato še Jože Mehle in Janez Bijec. Eva Medved pa nas je razvedrila z zvoki svojih citer. Osrednji gost večera je bil »pojoči pater« Janez Ferlež, ki nas je z lahkoto pripravil do tega, da smo zapeli skupaj z njim. Koncert so obogatila besedila – meditacije.

Vse zbrane je pozitivno presenetilo poročilo o delovanju Župnijske Karitas, proti domu pa nas je spremljala zahvala članic Karitasa in gospoda župnika ter skupna in iz srca zapeta pesem Marija skoz življenje.

Vsem darovalcem se zahvaljujemo za prostovoljne prispevke. Vsa zbrana sredstva bodo namenjena potrebam naše Župnijske Karitas.

Naj Bog poplača vašo dobroto!

Jožica Jevnikar

Slike si lahko pogledate v GALERIJI