Pomagajmo poplavljenim v BiH

Društvo upokojencev Šentvid pri Stični, Letalski klub Šentvid pri Stični, Rdeči križ in Župnijski Karitas organizirajo zbiranje prepotrebnih potrebščin za poplavljene v BiH. Trenutno je največja potreba po naslednjem: otroška oblačila (a nobenih igrač ali kaj drugega), higienski pripomočki, plenice ipd.; veliko vode in hrana (suha, ki ne potrebuje hladilnika). Od oblek za odrasle potrebujejo samo NOVO spodnje perilo in NOVE nogavice.  Zbira pa se tudi posteljnina, odeje in deke, spalne vreče, ležalniki in zložljive postelje.

Oddano, namenjeno za te nesrečne ljudi, naj bo čisto, uporabno in zlikano. (NE PRAZNIMO OMAR OB TUJI NESREČI.) Polnili bomo v ustrezne kartone, zato otroška oblačila ali obutev označite – v eno vrečko ali škatlo zložite približno enake stvari in označite starost otroka, ki naj bito sprejel.

Urnik sprejemanja pomoči: torek in četrtek od 17.00 d0 20.00 ure ter sobota od 9.00 do 12.00. Izjemoma pokličite v župnišče: 01 788 50 17.
Kraj oddaje pomoči: novo župnišče na župnijskem dvorišču.

Ko se bodo ljudje smeli vračati na svoje domove – ali tisto, kar je od njih ostalo, se bodo pokazale nove potrebe in bomo takrat zbirali tisto, kar bodo potrebovali.

HVALA, DA SMO LAHKO DOBRI IN Z ROKO V ROKI POMAGAMO!