DRUŽINSKA MAŠA

V nedeljo, 13. decembra, ob desetih  smo v župnijski cerkvi svetega Vida imeli družinsko sveto mašo. Za glasbeno spremljavo in prepevanje sta poskrbela otroški pevski zbor pod vodstvom Simone Zvonar in šentviška mladež, pod vodstvom Urške Fajdiga. Zvoki mladosti, veselja, navdušenja in iskrenega pričevanja so napolnili našo cerkev, prav gotovo pa tudi srca vseh župljanov pri maši.

Bogoslužje tretje adventne nedelje je posvečeno veselju in prav tega smo želeli pokazati, izkusiti in deliti vsi, ki smo s sodelovanjem pri tej sveti maši pokazali kako veliko in sveto vrednoto nam predstavlja družino. V luči aktualne problematike bližnjega referenduma, kjer se bomo odločali o prihodnosti naših družin, rodovin in ne nazadnje našega naroda, sta župljane med sveto mašo nagovorila zakonca Pavlakovič iz Črnomlja. Z lastno izkušnjo doma, družine, staršev sta pričevala o pomembnosti družine, očeta in mame za razvoj slehernega posameznika. Smo za mračne namene politike in ozkih političnih skupin pod krinko demokratičnosti, sprejemanja in odprtosti pripravljeni žrtvovati naše najgloblje ideale, našo vero in celo naše otroke? Globoko in jasno so se zasidrala v nas spoznanja, da Bog ljubi vsakega posameznika in mu daje svobodno voljo, da sam izbira svoje življenjske poti. A otroci niso pravica, so dar. Otroci so Božji odmev ljubezni med možem in ženo.  Da je temu res tako, so s svojo prisotnostjo pri nedeljski maše dokazale številne družine. To so dokazali otroci, ki so z navdušenjem sodelovali v prepevanju in animacijah, pa zakonci, ki so v sončnem nedeljskem dopoldnevu po maši sproščeno klepetali na dvorišču pred župnijskim domom. To dokazujeta župnik Izidor, ki z močnimi besedami in molitvami  podpira družino in kaplan Branko, ki skupaj z mladimi odkriva prave poti za uresničitev Božje volje. To dokazujemo vsi, ki nas nedeljska maša povezuje v veliko družino Božjih otrok. Ne samo oseb. Pač pa dečkov in deklic, bratov in sester, mož in žena, dedkov in babic. Tak bo tudi naš odgovor v nedeljo. Potem bomo postavili jaslice in počastili Sveto Družino v jaslicah.

Besedilo: Dragica Šteh

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab