PRVO SVETO OBHAJILO, 2018

Bil je lep, s prazničnim soncem obsijan nedeljski dan. Zbirali smo se pred našim župnijskim domom in urejali še zadnje podrobnosti. Obesek z angelčkom okrog vratu, modra ali rožnata pentlja okrog pasu, marjetica v laseh in svetlo žareče oči, kjer je odsevalo nešteto različnih odtenkov veselja, vznemirjenja, hrepenenja, topline in otroške prisrčnosti. Ob pritrkavanju mogočnih šentviških zvonov smo v slovesnem sprevodu prišli v cerkev, k zakramentu, ki bo odslej tudi našim otrokom prinašal nebeško hrano tolažbe, miru in obljube večnega življenja. Kakor čistost belih lilij so sijale obleke in duše prvoobhajank in prvoobhajancev.

Slovesna sveta maša, iskrene prošnje in molitve, ki so iz src žuborele naravnost pred Božje obličje, prisrčen nagovor našega župnika in skrivnostno svet trenutek prvega svetega obhajila, bodo našim otrokom še dolgo ostali v spominu. Vsem nam pa je doživetje prazničnega dne, skupaj s pripravami in medsebojnim povezovanjem, ponovno dokazalo, kako silna in nedoumljiva je moč zakramentalnih milosti. In ko so otroci z jasnimi in čistimi glasovi zapeli še pesem v čast nebeški Materi Mariji, je 13. maj 2018 postal dan posvečenega spomina in obljube, ki seže do večnosti.

Besedilo: Dragica ŠTEH

Foto: e-župnijski utrip