ADVENTNI ČA

Čac71bb6d1-d680-47f6-b5eb-2eabf7741ba7s duhovne priprave na božič začenjamo s praznovanjem prve adventne nedelje, ki bo letos 29. novembra. Latinska beseda adventus pomeni prihod. Z adventnim časom v Katoliški Cerkvi začenjamo novo cerkveno leto in neposredno pripravo na božič. Gospodovo rojstvo in prazniki, ki mu sledijo, pa so priložnost za poglobitev naše osebne vere. Zaslužni papež Benedikt XVI. nas spodbuja z besedami: »Advent, ta močni liturgični čas, ki ga sedaj začenjamo, nas vabi, da bi se ustavili v tišini, da bi lahko razumeli prisotnost. Je vabilo, da bi razumeli, da so posamezni dogodki v dnevu božji namigi, znamenja pozornosti, ki jih Bog daje vsakemu izmed nas.« Morda pa je naš advent zgolj v odpiranju okenc s čokoladnimi bonboni na decembrskem koledarju. Morda v nakupovanju dragih daril in preračunavanju, kaj in koliko bomo zapravili za obdarovanje. Za nas kristjane mora biti advent pot iskanja, pričakovanja in hrepenenja. Zares se truditi, da v svojem vsakdanjem življenju razumemo prisotnost Boga in njegovo delovanje. V majhnih in preprostih stvareh. K vsemu temu nam pomaga osebna in skupna molitev, odpovedi in zakrament sprave. Dovoliti moramo Bogu, da vstopi v naša življenja, da napolni naše roke z darovi, ki jih bomo na koncu prinesli pred novorojeno Dete, kajti veselje ob Novorojenem pomeni veselje ob novem življenju in nas nagovarja k radosti nad lastnim življenjem.

Vsem vam, dragi prijatelji, želiva upanja, ljubezni, veselja in miru poln adventni čas.

Vaša

Izidor GROŠELJ, župnik in