Dragi farani!

Ponavlja se to, čemur smo bili priče že spomladi, ko niti za največji praznik, Veliko noč, niste mogli v cerkev k sv. maši in obredom. Kot smo predvidevali, tako se je tudi sedaj zgodilo. V prvi vrsti moramo biti solidarni z tistimi, ki so oboleli, ali so v karanteni – tudi v naši župniji. Resnično ne vemo kje nas ta virus čaka, zato je potrebno, da spoštujemo in se trudimo, da izpolnjujemo omejitve, ki so v dobro vseh nas.

Do nadaljnjega so odpovedane vse sv. maše z udeležbo ljudstva. Škofje razmišljajo, če bo to trajalo zelo dolgo, da bi bilo omogočeno prejemanje sv. obhajila v cerkvi, za v naprej napovedane, manjše skupine. Bomo še videli. Jutri, v petek, bo še redni verouk, za naprej pa bomo še videli kako in kaj. Nedeljske sv. maše bomo zopet poskusili prenašati preko spleta, ob 10. uri, vsako nedeljo.

Ne pozabimo. Oktober je! Mesec Rožnega venca. To je močno orožje zoper vsako nevarnost. Cepiva še ni, upajmo, da bo kmalu. Molimo! Kraljica rožnega venca, prosi za nas!

Vaš župnik, Izidor