DRUŽENJE STAREJŠIH, BOLNIH IN INVALIDNIH OSEB

V nedeljo, 4.6. 2017 smo imeli v farni cerkvi Sv. Vida mašo za starejše in bolne člane naše župnije. Pri maši, ki jo je daroval gospod Ciril Brglez v somaševanju z župnikom Izidorjem Grošljem, smo imeli tudi bolniško maziljenje. Maša je bila vsebinsko bogata in se je globoko dotaknila vseh prisotnih, ne glede na zdravje in leta. Gospodu Cirilu smo hvaležni za pričevanje o njegovi bolezni in o sprejemanju tega križa. Vsak izmed nas bo odslej drugače gledal na svoje preizkušnje.

Gospod župnik je po sveti maši vse starejše in bolne povabil v župnišče. Članice Župnijske karitas smo jih pogostile in z njimi poklepetale. Druženje je potekalo v sproščenem in prisrčnem vzdušju. Gospod župnik nam je igral na harmoniko, mi pa smo zraven zapeli znane melodije.

Letos se je v župnišču zbralo  31 bolnih in starejših ljudi – 31 sončkov. Zahvaljevali so se za prijetno druženje, mi pa smo bili hvaležni njim, ker so nam polepšali dan.

Fotografije s srečanja si lahko ogledate v GALERIJI.

Besedilo: Jožica JEVNIKAR

Foto: Tatjana ŠKRABEC

 

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email