Jaslice 2013

SOSEŠČANI  SV.ANDREJA POSTAVILI ŽUPNIJSKE JASLICE

Za letošnji božič se je priprava na postavljanje jaslic pričela pravzaprav že lansko leto, ko smo skupaj s soseščani iz Doba pospravili lanske jaslice. Morda se je že takrat porodila kakšna ideja, o tem, kakšne naj bi bile letošnje jaslice. Teden dni pred božičem, v sredo zvečer smo se soseščani Sobrač in Radanje vasi  zbrali v cerkvi Sv.Vida v Šentvidu pri Stični. Ideje so kar kipele iz nas, najprej  je bilo treba postaviti ogrodje, v naslednjih dneh pa so jaslice pričele dobivati končno podobo. Postavili smo cerkvico,ki  na vrhu hriba vabi k sveti maši, nastanili ribe v mavrični potok ter seveda postavili dom za Jezusa-hlevček. Veseli in ponosni na svoje delo  smo jaslice odkrili pri večerni maši  na božični večer, pri polnočnici pa je vernike pričakal tudi Jezušček.

Anja Fajdiga

Več slik v Galeriji