JASLICE V ŽUPNIJSKI CERKVI, 2016

Župnijske jaslice za leto 2016 bodo na božični večer zaživele. Jezus naš odrešenik bo prišel med nas v vsej svoji veličini, naj se mir naseli v naše srce, naše družine in po vsem svetu.
Na ta veliki dogodek smo se z danimi obvestili začeli pripravljati že ob blagoslovu Velikonočnih jedi v pungerški cerkvi. Drugo obvestilo smo oddali avgusta, ko je bila maša za vse pokojne iz podružnice Pungert. V mesecu septembru smo se zbrali na prvem sestanku, kjer je bila udeležba tako majhna, da bi vse prisotne lahko prešteli na prste ene roke. Sestanki so bili nato vsakih 14 dni, vedno v enaki udeležbi. S ponosom lahko povemo, da smo v začetku decembra osvetlili naše pročelje podružnične cerkvice sv. Lenart v Pungertu, kjer sedaj sije v vsej svoji veličini.
Jaslice v farni cerkvi so nastajale tako, kot smo si zamislili, delo je potekalo mirno, pridno, v družbi ljudi, ki so se zbrali že v septembru.

Upamo in želimo, da bi v prihodnje ljudje podružnice Pungert bolj sodelovali, saj je dolina Temenica velika in lepa.

Upamo, da vam bomo z jaslicami pričarali lep božični večer in predstavili našo prelepo podružnico sv. Lenarta.

Besedilo in fotografije: Ana Kastelic

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email