Križ na letališču

V četrtek, 29.10.2020, smo postavili novi križ ob cesti, ki zavije na letališče Šentvid. Prvotni križ je tu stal od leta 1906 do letošnje jeseni. Zaradi poškodb je bilo ocenjeno, da je najbolje, da se izdela novi križ in prestavi za nekaj metrov.

Začeli smo na pobudo budne opazovalke in s podporo župnika Izidorja Grošlja, s povezovalcem Jožetom Kastelcem ter sodelovanjem članov Letalskega kluba Šentvid in aktivnostmi soseščanov Doba in sv. Roka, kajti lokacija križa je nekje na prehodu med soseskama.

Poleg poimensko že naštetih, so sodelovali še Maks »Gradiški«, Stojan Dremelj, INOX Žnidaršič, Mizarstvo Vencelj, Družina Medved – Grajžarjevi, Tone Jevnikar, Albin Rojec, Igor Grabnar, Silvo Škrabec in David Klemenčič, čigar prispevek je bil največji, saj je leseni del izdelal in pobarval ter sodeloval pri sami montaži. Vsak od naštetih je opravil svoje delo, ali pa prispeval material. Zato hvala lepa vsem, ki ste se odzvali povabilu in sodelovali.

Blagoslov bomo opravili takoj, ko korona časi to dopustijo.

 

Na zahvalno nedeljo 2020

Silvo Škrabec

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email