Križev pot Sad – Rdeči kal 2018

Na drugo postno nedeljo, 25. februarja 2018 smo imeli pobožnost križevega pota od Sada do Rdečega kala. Postne pobožnosti se je udeležilo nekaj  nad  30 udeležencev. Malo, bi ocenil, kdor je pogledal samo skozi okno, kajti zimski dan je bil lep in s soncem obsijan, hkrati  pa je bil tudi zelo hladen. Ravno v teh dneh je zima  najbolj pokazala svoje zobe, veter pa je občutek mraza še stopnjeval. Križev pot je vodil župnik Izidor, ki je dejal, da je za vsako stvar potrebna žrtev  oziroma odrekanje in tudi za udeležbo na tem križevem potu  je bilo potrebno zapustiti toplino dnevne sobe – odrekanja nas krepijo. Vse skupaj nas je povabil na stopnice k sv. Antonu, da naredimo še skupinsko fotografijo. Letošnji križev pot na zadnjo februarsko nedeljo  bi vremensko lažje  zamenjali, da smo kot romarji prišli na Rdeči Kal na Antonovo nedeljo.

Kako pa se je nedeljsko popoldne videlo skozi objektiv, pa si oglejte v galeriji.

Silvo ŠKRABEC

 

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email