Letošnji zakonski jubilanti

Dober zakon? Seveda je, če sta zakonca skupaj do odhoda v večnost. So odrekanja, prilagajanja, dajanja, prejemanja, ljubezen, spoštovanje. Hoditi skupaj z otroki ali sama. Imeti trdno vez v zdravju in bolezni, v sreči in nesreči. Spoštovati se in se ljubiti v cvetu mladosti in ko sivijo lasje in se na obraz rišejo gube. V vsem skupaj pod okriljem nebeškega Očeta.
V šentviški cerkvi se nas je 13. 11. 2022 zbralo lepo število zakonskih parov, ki smo skupaj že od 5 do 50 let. Vsi jubilanti smo bili ponosni, da smo skupaj pred šentviškim oltarjem, s prejetim blagoslovom in poslušanjem vzpodbudnih besed župnika Izidorja. Srečanje smo nadaljevali v župnijskem domu ob Cvetkinih dobrotah. Nazdravili smo, hvaležni za pretekla leta naših zakonov in za nadaljevanje kvalitetnega skupnega življenja.
Zapisala: Jožica Jevnikar

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email