Na našem koru nastajajo nove orgle kakor »božja sestavljanka

Na praznik Marijinega Brezmadežnega spočetja, 8. decembra, se je po mesecih načrtov in priprav začelo zgodovinsko sestavljanje novih orgel v naši župnijski cerkvi. Do Božiča so delavci z mojstrom Močnikom postavili osnovno ogrodje orgelske omare in že nekaj lesenih piščali, na cerkvenem podstrešju pa je v posebnem prostoru nameščeno mehovje. Delavci z delom nadaljujejo in pričakujemo, da se bodo v naslednjih nekaj tednih nove orgle že oglasile z božičnimi melodijami.

Potek del vestno spremlja tudi g. župnik, prav tako pa naši pevci že pridno vadijo program za blagoslov novih orgel. Hvala vsem, ki kakorkoli podpirate naša skupna prizadevanja, da bi se dela uspešno zaključila.

 Pripravil Matej Šteh; fotografije Aleš Razpotnik

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email