NOVOMAŠNIK BOD POZDRAVLJEN!

“Zaupaj v Gospoda, delaj dobro.” Ps 37

5. julija 2020 bo v naši župnijski cerkvi svetega Vida spet zadonela pesem v pozdrav novomašniku. Matej Rus, doma iz Artiže vasi, bo pred šentviškim občestvom daroval novo mašo. To je velik dogodek, predvsem za Mateja in njegovo družino, pa tudi za našo župnijo. Priprave na slovesnost so se tako že začele. V sredo. 11. decembra, sta se nam na seji ŽPS pridružila novomašnikova ceremonierja Simon in Florjan, ki sta na kratko predstavila priprave na ta veliki praznik. Novomašnikovo slovo od doma bo v soboto 4. julija, nato pa pri večerni maši slovesen sprejem novomašnika v župnijski cerkvi. V nedeljo, 5. julija, bo ob desetih slovesna nova maša, zvečer ob 18. pa litanije. K sodelovanju so povabljene vse župnijske skupine, pa tudi krajevna društva in drugi sodelavci.

Pospremimo priprave na novo mašo z molitveno podporo in z mislijo na vse, ki pogumno, srčno in odgovorno opravljajo delo v Gospodovem vinogradu.

 

 

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email