OBISK Z MADAGASKARJA, 16. 7. 2017

 

V nedeljo, 16. junija 2017, nas je pri deseti sveti maši s svojim obiskom počastil g. Gogo, provincial lazaristov na Madagaskarju. V Šentvid ga je pripeljal g. Rok Gajšek, ki je bil misijonar na Madagaskarju več kot 30 let.

Gogo je v svojih nagovorih poudaril povezanost Slovencev z Malgaši, ki traja že vrsto let. Tudi on je imel v svoji mladosti srečo, da so v njegovem kraju delovali slovenski misijonarji, ki so ga navdušili s svojim delom in zgledom.

Malgaši so veseli, prijazni, dobri in delavni, vendar še vedno živijo v zelo veliki revščini. Slovenci jim s svojimi darovi, preko naših misijonarjev pomagamo to revščino blažiti.

Na Krištofovo nedeljo smo k blagoslovu pripeljali svoja vozila. Svojo zahvalo za srečno prevožene kilometre pa smo lahko izrazili tudi s primernim darom. Zbrana sredstva bodo omogočila MIVI Slovenije nakup prepotrebnih prevoznih sredstev za naše misijonarje, da bodo po poteh, ki bi jim Slovenci težko rekli ceste, prinašali veselo upanje.

Bodimo hvaležni za to kar imamo ter odprtega srca za ljudi v stiski.

 

Več fotografij si lahko ogledate v GALERIJI.

Besedilo: Irena NOVAK

Foto: Irena NOVAK in Edo STRAH

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email