SLOVO: Bogdan Jožef PETRIC

 

 

»Dober boj sem dobojeval, tek dokončal, vero ohranil.  Odslej mi je pripravljen venec pravice, ki mi ga bo dal oni dan Gospod, pravični sodnik; pa ne le meni, ampak tudi vsem, ki v ljubezni pričakujejo njegov prihod.« 2 Tim 4, 7-8

 

V četrtek, 28. septembra, je k Nebeškemu Očetu  odšel po večno plačilo, stalni diakon Bogdan Jožef Petric. V Šentvidu pri Stični je poučeval verouk v letih od 2002 do 2011, bil dejaven član župnijske Karitas in je s svojim nesebičnim zgledom pomoči, prijaznosti in vedrine oblikoval župnijsko življenje.

Od njega smo se  poslovili v  sredo, 4. 10. 2017 v župnijski cerkvi Vseh svetih na Žalah.  

Spoštovani gospod Bogdan, v spominih šentviških župljanov ostajate kot človek jasne, preproste besede in odločnih dejanj. Veselili smo se vaše odločitve za poslanstvo stalnega diakona in skupaj z vami odkrivali veselje in blagoslov hoje za Kristusom. Naj vas Odrešenik sprejme v svoje naročje in bogato poplača vaše delo.

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email