PRAZNOVANJE OB 1000-LETNICI ŽUPNIJE

Župnija Šentvid pri Stični v letu 2017 obeležuje 1000 let obstoja. Dne 9. septembra 2017  smo s praznično akademijo pospremili v svet monografijo Šentviško tisočletje in odprli razstavo, ki je svojevrsten spomenik tisočletne vere in tudi dela minulih mesecev.

Osrednji dogodek ob praznovanju jubileja pa je bila  slovesna sveta maša v nedeljo, 10. 9. 2017, ki  jo je v somaševanju s številnimi duhovniki daroval kardinal dr. Franc Rode. Nabito polna farna cerkev, mogočna pesem s kora in sproščeno druženje na župnijskem dvorišču pa so bila dokaz, da smo šentvidčani ponosni na svojo zgodovino, na našo župnijo in na naše starše in druge prednike, ki so nam  privzgojili krščanske vrednote.

Več o slavnostnem dogodku si lahko preberete na naslednjih povezavah:

e-Župnijski utrip

Radio Vatikan

Radio Ognjišče

RTV Slovenija

Občina Ivančna Gorica

Vaš kanal

V GALERIJI 1  in GALERIJI 2 si lahko ogledate fotografije s praznovanja 1000 letnice (sv. maše in druženja na župnijskem dvorišču), v GALERIJI 3 pa fotografije s predstavitve monografije in razstave.

 

Tukaj pa lahko prisluhnete mogočni himni Naša župnija, ki je zadonela s  kora na začetku slovesne sv. maše.


V GALERIJI4   je prikazano postavljanje mlaja pred praznovanjem.

Fotografije: Gašper STOPAR, Tadej STRAH, Tadej KOLEŠA in Silvo ŠLKRABEC

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email