PRIDI SV. DUH (praznik sv. birme v naši župniji)

V nedeljo, 3. junija 2018, je 28 birmancev in birmank prejelo zakrament sv. birme. Zakrament jim je podelil pomožni škof dr. Anton Jamnik.
Polna cerkev sorodnikov, prijateljev in drugih župljanov se je veselila z letošnjimi birmanci.
V junijskem uvodniku naših oznanil pa je zapisala botra Erika:
OHRANI VERO V SVOJEM SRCU, dragi birmanec (draga birmanka). Počasi boš zmogel vsak dan spoznavati, kako velike reči dela Gospod tudi zate.
Enako velja tudi za vse botre, starše ter vse ostale župljane; zavedajmo se, da smo lahko šele potem, ko zares sprejmemo Njega, resničen zgled in opora mlajšim. Sami ne zmoremo ničesar storiti. Po Svetem Duhu pa prejemamo moč, da smo lahko resnično vsak dan in v vsaki situaciji Njegove priče.
Praznik sv. birme pa tudi vse nas vabi, da z molitvijo še naprej podpiramo naše birmance (ter vse otroke), da se bodo znali v življenju prav odločati in prav uporabljati vse, kar jim je Bog podaril.
Zapisala: Darja Strah
Foto: Metod Perme