Romanje birmancev na Zaplaz

Na res lepo sončno soboto, 18. 3. , smo letošnji birmanci, nekaj staršev, botrov in drugi poromali k Materi Božji in bl. Alojziju Grozdetu na Zaplaz.

Zbrali smo se pred župnijskim domom, kjer nam je g. župnik podelil blagoslov za srečno pot. Na srca nam je položil, naj se na to romanje vsak poda s svojim namenom in ga na Zaplazu izroči Mariji in blaženemu.

Po treh urah in pol hoje ter več postanki smo vendarle že kar utrujeni prišli do cerkve, kjer so že čakali tudi drugi domači.

Sledil je kratek počitek, nato pa smo naše romanje zaključili s sv. mašo, ki jo je daroval naš g. župnik, s petjem in branjem pa smo sodelovali tudi birmanci.

Datum prejema sv. birme se hitro bliža, zato z molitvijo podprite letošnje birmance in naše družine.