ROMANJE NA VIŠARJE, 28. 09. 2019

V soboto smo 6.30 odšli iz zavetja sv. Vida in v spremstvu molitve najprej proti Kranjski Gori, kjer smo kupili karte za gondolo, nato pa v vznožje Sv. Višarij. Ravno, ko smo z gondolo prispeli na vrh se je izmed oblakov pokazalo sonce, ki nas je spremljalo cel dan. Tam smo se udeležili sv. maše ob začetku izrednega misijonskega meseca, ki jo je vodil upokojeni koprski škof msgr. mag. Metod Pirih ob somaševanju mnogih duhovnikov tudi g. župnika Izidorja G. Msgr. Pirih je med pridigo povedal tudi misel, da so prava glavna mesta sveta romarska središča, kakršne so tudi sv. Višarje. Res je bilo čutiti povezanost v molitvi in prisotnost Božje bližine na tem svetem kraju. V skupni molitvi smo se vseh tistih, ki se romanja niso mogli udeležiti, pa tudi ga. Dragice Šteh, ki je romanje organizirala. Po sv. maši je bila priložnost za druženje in tudi za udeležbo na predavanjih o misijonih. Zgodaj popoldne smo se odpravili v dolino, se podprli s kosilom v Ratečah. Hvaležni smo za dar današnjega dne in vse lepote, ki so nam bile dane.

Besedilo in fotografije: Mojca VERBIČ

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email