SPREJEM NOVIH MINISTRANTOV

Sprejem ministrantov (65)Na 4. adventno nedeljo sta gospod župnik Izidor in kaplan Branko v ministrantsko službo sprejela 16 novih ministrantov. Številna skupina že ministrantov je to nedeljo tudi prvič oblekla nove ministrantske obleke in si nadela posebne lesene križe, ki njihovo opravo za sodelovanje pri maši naredijo še bolj svečano. S sodelovanjem pri maši in predvsem z obljubo zvestobe Jezusu in ministrantski službi so nedeljsko bogoslužje polepšali tudi vsem ostalim faranom. Še posebej ganljiv je bil trenutek, ko je kaplan nove ministrante klical po imenu, oni pa so glasno in odločno odgovarjali s Tukaj sem. Kaplan je v pridigi poudaril pomen in lepoto ministrantske službe. Na srce pa je vsem ministrantom položil, da morajo biti v prvi vrsti dobri ljudje, da ne smejo pozabiti na molitev, da se vsako jutro pokrižajo in da zvečer z molitvijo izročijo svoj dan Gospodu. Predvsem pa jim je naročil, naj vse življenje častijo in ljubijo našo in Nebeško Mater Marijo.

Po sveti maši se je pisana druščina ministrantov, njihovih bratov in sester ter seveda ponosnih staršev napotila v župnijski dom, kjer so se skupaj z župnikom in kaplanom poveselili ob dobrotah pridnih šentviških gospodinj.

Več fotografij si lahko ogledate v galeriji 1 in galeriji 2.

Besedilo: Dragica Šteh

Fotografije: Monika Primc

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email