BOŽIČNICA 2015

 

 

Mladi in birmanci so pod vodstvom kaplanPolnočnica (8)a Branka pripravili čudovito božičnico, ki je pred večerno mašo na Sveti večer in pred polnočnico zbrane uvedla v skrivnost praznovanja svete noči. Pomenljivo zgodbo človeškega odrešenja od stvarjenja do potovanja v Emavs je v scenarij božičnice zapisal kar kaplan Branko, mladi pa so s rahločutnostjo in navdušenjem odigrali prizor za prizorom. Prepletala sta se prizor stvarjenja in prizor angelovega oznanjenja Mariji; potem smo sledili Jožefu in Mariji v Betlehem in slišali prepevati slavo nebeških angelov. Potem smo potovali še z učencema, ki sta na poti v Emavs srečala Jezusa. Tako kot onadva smo tudi mi velikokrat
slepi za Božjo navzočnost in ga ne spoznamo ne v evharistiji, ne v Besedi, ne v bratih in sestrah s katerimi živimo. Med božičnico so sodelovali tudi pevci. Med večerno se je mladim pridružil otroški pevski zbor, med polnočno pa šentviška mladež.

 

Več fotografij si lahko ogledate v galeriji.

Besedilo: Dragica ŠTEH

Fotografije: Monika PRIMC

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email