DRUŽENJE STAREJŠIH, BOLNIH IN INVALIDNIH OSEB

20160710_12045620160710_120754 IMG_0796 farni cerkvi Sv. Vida v Šentvidu pri Stični smo se 10. 7. 2016 zbrali pri nedeljski sveti maši, ki je bila namenjena starejšim, bolnim in invalidnim osebam iz naše župnije. Sv. mašo sta darovala župnik Izidor in kaplan Branko, sodelovale pa smo tudi sodelavke Župnijske karitas. Bogata vsebina sv. maše se je globoko dotaknila vseh prisotnih, ne glede na zdravje in leta. Med mašo je potekal tudi krst, kar nas je opomnilo na tesno povezanost začetka in konca življenja. Med mašo je bila tudi možnost spovedi in bolniškega maziljenja. Spomnili smo se tudi vseh, s katerimi smo se še lani srečali, sedaj pa so že v večnosti. Bog jim daj večni mir in pokoj.

Po maši je druženje potekalo v novem župnijskem domu. Prijeten ambient je nadgradil tudi župnik Izidor z igranjem na harmoniko. Številni udeleženci, župnik, kaplan in sodelavke Župnijske karitas smo klepetali, peli in se smejali. Bili smo si enotni, da se prihodnje leto spet srečamo.

Več fotografij si lahko ogledate v GALERIJI.

Fotografije: Tatjana ŠKRABEC in Cvetka GORIŠEK

Besedilo: Lojzka SEVER