VELIKONOČNO VOŠČILO

LUČ JE UGASNILA V

TEMINI VELIKEGA PETKA.

TODA ŽAREČE SE JE DVIGNILA

KOT SONCE MILOSTI

V JUTRU VSTAJENJA.

( sv. Edith Stein)

Za nami so dnevi velikega tedna. Naše oči so bile uprte v dvorano zadnje večerje, na vrt Oljske gore in v sodno palačo. Spremljali smo Jezusa, ki se je vzpenjal proti Kalvariji, se pustil pribiti na križ in na njem daroval  svoje življenje – za naše odrešenje.

Gledali smo učence, ki so se razbežali in bili zaprti v sobi, v strahu pred Judi. Mar jim nismo pogosto tudi sami podobni? Razočarani smo, vznemirjeni in zaskrbljeni. Gospod ve za to. Ima nas neskončno rad. Tako rad, da je nesel naše krivde in skrbi na križ in nas na njem odrešil.

Grob je prazen. Kristus ni ostal v njem. VSTAL JE! VSTAL JE IN ŽIVI! Zadnje besede ni imela smrt, ampak vstajenje in življenje.

ALELUJA! Gospod je vstal! To je radosten  klic Velike noči. Ponesimo ga v svet in s svojim življenjem pričujmo resnico vstajenja z deli vere, upanja in ljubezni.

Blagoslovljene velikonočne praznike in obilo Božje bližine Vam želimo.

Župnik Izidor in duhovna pomočnika Miran in Janez

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email