Velikonočno voščilo

Dragi gospod župnik in gospod kaplan, dragi bratje in sestre.

Ob velikem tridnevju smo se zbirali v naši župnijski cerkvi in se poglabljali v Kristusovo trpljenje in v čudovito simboliko obredov. Skupaj z Jezusom smo obhajali zadnjo večerjo, se z njim podali na Oljsko goro in v uri trpljenja spoznavali veličino njegove daritve na križu. Danes je Velika noč, nedelja vseh nedelj, praznik vseh praznikov. Velikonočna sveča, slovesna pesem z našega kora, mogočne melodije naših zvonov so zunanja znamenja našega veselja ob Jezusovi zmagi nad smrtjo. Želimo vam, da bi z globoko hvaležnostjo obhajali velikonočni dan; sedli za družinsko mizo, se pokrižali, zmolili in skupaj užili dobrote prazničnega žegna. Milost in upanje današnjega dne pa naj vas in vse vaše domače spremlja na vsakem koraku vašega življenja. Kristus je vstal, Kristus živi.

Blagoslovljene in milosti polne velikonočne praznike!

Foto: Anže Hobič in Tadej Koleša.

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email