VOŠČILO G. ŽUPNIKU ZA ROJSTNI DAN

Dragi gospod župnik.

En dan v letu je človeku poseben. Zato, ker ga vrne na začetek, ker ga spomni na skrivnost življenja, na blagoslov rojstva in na čudež obstoja.

En dan v letu je tak, ko človek obstane in prešteje leta, ki so minila in se sam pri sebi vpraša ali je na pol poti, morda malo manj, morda malo več…

Prav je, da se teh dni veselimo in da praznujemo rojstni dan. Danes je vaš praznik. Število vaših let je praštevilo, do Abrahama jih manjka pravljičnih sedem, v Svetem Pismu pa je psalm s to številko psalm z naslovom Prošnja v stiski. Zato je naše voščilo takole: dragi gospod župnik, želimo vam, da bi bilo stisk in preizkušenj čim manj, da bi se veselje in dobra dela množila, vaše navdušenje ne omagovalo in da bi se vaša vnema dotaknila vseh nas.

Psalm 43 pravi: Stopil bom k Božjemu oltarju, k Bogu veselja moje radosti.« Naj bo to – dragi gospod župnik – vaše vodilo do naslednjega rojstnega dne.

Pa od srca vse najboljše!

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email