ZAHVALA

Za nami je veliko praznovanje, pomembno ne samo za našo župnijo, ampak za celotno nadškofijo in širše. Na dan državnosti je g. nadškof Stanislav Zore v diakone posvetil pet škofijskih bogoslovcev, lazarista in dva stalna diakona. Gostov je bilo zelo veliko, iz vse Slovenije. Vse pa je potekalo izredno utečeno. Za vse gre zahvala vam, dragi farani. Društvo šoferjev in avtomehanikov je vsem gostom pripravilo pot, gasilci in ostali ste pripravili šotor, klopi in mize, gospodinje ste spekle pecivo, Župnijska Karitas je pri vseh naših slovesnostih nepogrešljiva, pritrkovalci ste bili v zvoniku,  naš šentviški mesar je poskrbel za odlično hrano itd. Za vse kar ste storili se vam vsem zahvaljujem. Župnijski pastoralni svet z dodatnimi sodelavci in župnijskimi ključarji je bil jedro vsega. Mladi ste bili za kelnarje. Da ni bilo preveč monotono, je poskrbel ansambel Krjavli. Koliko vaj ste imeli pevci in inštumentalisti, ve samo Bog. Cerkev je bila lepo okrašena, mlaji pred cerkvijo, lepa liturgija, trije škofje, 98 duhovnikov in polna cerkev nam govorijo o lepi slovesnosti. Po sv. maši smo vse ljudi pogostili z hrano in pijačo. In to zastonj za vse. Vino je priskrbel oče lazarista Roka Žlendre. Tisoč dvesto ljudi je bilo na pogostitvi. Po praznovanju 1000 letnice naše prafare (leta 2017) je bil to zopet en velik dogodek. Hvala vsem za pomoč in dobro voljo! Resnično, hvala lepa vsem  za vso podporo. Povezujmo se še naprej!

župnik Izidor