Žegnanjski dan pri svetem Roku

Gospod nas vedno znova vabi. Povabil nas je tudi 14. 8. 2022 k žegnanjski sveti maši, v cerkev sv. Roka. Prišli smo peš, se pripeljali z avtomobili, gospod župnik in nekaj mož pa se je pripeljalo s konjsko vprego. Žegnanjsko sveto mašo so obogatili pevci in pritrkovalci, gospod župnik pa je poleg mnogih zahval za vsako opravljeno delo, s svojimi besedami segel v naša srca. Zavedanje ob besedah, naj se vsak dan povezujemo z Bogom, da gresta vera in vsa dobra dela z nami preko smrti, kjer nas Bog pelje v svobodo, v nebesa, … nam je poglobilo vero. Sveti Rok, zavetnik za kužne bolezni, naš zavetnik in priprošnjik, ponosno bivamo v tvoji soseski.
Po končani sveti maši je sledil blagoslov novo asfaltirane ceste, nato pa smo se posladkali ob dobrotah, se zadržali, se naklepetali in se med seboj povezali. Hvala ti, sv. Rok, naš zavetnik, za lepo praznično nedeljo.
Utrip iz soseske je z nami delila Jožica Jevnikar.
Povezujmo se. #šentvidoljub

Deli zgodbo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email